Čarovné Vianoce 2017

Nachádzate sa tu

Vianoce 2017

Možno aj vám prešiel rok neuveriteľne rýchlo a prípravy na vianočné sviatky vrcholia aj u vás. Predvianočný stres, zháňanie darčekov, pečenie, upratovanie a snaha mať všetko dokonalé, by mali vystriedať pohoda, pokoj, radosť a láska v každom z nás. Aby to tak bolo, mám tu pre vás pár tipov, ako vyzdobiť vianočný stromček a pripraviť sviatočný stôl. Kedysi sa stromčeky zdobili až na Štedrý deň a ako deti sme zvedalo nazerali pri každej príležitosti do sviatočne vyzdobenej miestnosti, len aby sme zahliadli, čo nám ježiško chystá. Dnes si už mnohí, kvôli nedostatku času, zdobia stromčeky pár dní vopred. Ak sa ešte len chystáte tak urobiť, môžete si vybrať vhodné miesto pre stromček podľa Feng shui.

Ak ste priaznivcom starého čínskeho umenia  Feng šuej, a chcete aktivovať priaznivé energie Univerza, vyberte si pre vianočný stromček v roku 2017 najlepšie miesto vo vašej obývačke a dekorujte ho v odporúčaných farbách na juhu, juhovýchode, východe alebo na severovýchode.
 

Máte malý stromček?


Vhodné miesto pre malý stromček je juh a severovýchod obývačky.
V južnom kúte dekorujte stromček v bielej, zlatej alebo striebornej farbe. Pridať môžete svetloružové ozdoby. Osvetlenie by malo byť tiež bielym svetlom. Na juhu je nešťastná hviezda 5, preto, ak sa chcete vyhnúť konfliktom v rodine, nedekorujte stromček v červenom tóne. Stromček v severovýchodnom kúte môže byť zdobený v červenom, zlatom, ružovom alebo v hravom, oranžovom farebnom tóne. Veľmi pekne vyniknú tenké sušené pomarančové kolieska, cez ktoré prenikne svetlo žiaroviek.
 

Máte veľký stromček?


Ak máte veľký vianočný stromček, dajte ho do východného alebo juhovýchodného kúta. Na východe by ste sa mali tiež vyhnúť červenej farbe a použiť výzdobu v kovových farbách – zlatej, striebornej, oranžovej. Pokiaľ je váš stromček v modrých farbách, východ je pre takto zdobený stromček vhodné miesto. Na stromčeku
v juhovýchodnom kúte použite zlatú farbu, striebornú, tradičnú červeno-zlatú kombináciu alebo modernú fialovú, ktorá môže byť tmavšia, aj svetlá. K Vianociam patria aj darčeky, ktoré dávajte so zámerom lásky a vďačnosti za to, že tí, ktorých obdarúvate, sú súčasťou vášho života.
 

Slávnostný vianočný stôl


Sviatočnú, láskyplnú atmosféru, si vychutnajte pri slávnostne prestretom stole, na ktorom by podľa Feng shui mali byť zastúpené všetky prvky – voda, drevo, oheň, zem a kov. Voda bude zastúpená v sklenenej karafe alebo džbáne, zelená dekorácia z ihličia je prvok drevo. Oheň, to budú sviečky, ktorých svetlo dodá vždy, nielen na Vianoce, príjemnú atmosféru. Prvok zem môžu byť krištáľové poháre alebo minerálny kameň, citrín, ametyst, ruženín, kryštál, keramická nádoba. A prvok kov bude na stole v podobe vyleštených príborov. Nezabudnite ani na doplnok v zlatej farbe. Či to budú čokoládové mince, zlaté prasiatko, podkova pre šťastie alebo svietnik, je už na vašom výbere.
Občas sa stáva, že cez sviatky panuje v rodine napätie a stres, ktoré dokáže pokaziť radosť a pokojné prežitie štedrého večera. Pokiaľ to tak cítite, vyhnite sa červenej farbe na sviatočnom stole. Doplnky a obrúsky vo fialových odtieňoch by mali pomôcť upokojiť a zmierniť napätie.
Pre niektorých môže byť sviatočná večera v kruhu rodiny nudná. Možno to poznáte, že deti v istom veku nebavia tradície a dokážu sa tváriť znechutene. Vtedy si pomôžete oranžovou farbou doplnkov na stole. Oranžová farba dodá hravosť, veselosť a dobrú náladu pri večeri.

Vianoce sú šanca k otvoreniu srdca, k odpusteniu a žitia nanovo. Buďme k sebe, a to nielen cez Vianoce, ale po celý rok, priateľskí, milí a láskyplní, i k neznámym ľuďom, lebo nikdy nevieme, či neukrývajú v sebe bolesť, na ktorú sú sami.
Prajem vám zo srdca tie najkrajšie Vianoce a nech pokoj, mier a láska zavládne vo vašich domovoch.

Oľga Szabová

Obrázok používateľa Hlavný administrátor
Autor článku: Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Feng shui je aj štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade. Len inak pomenované. Je ukryté v harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne. Využite moje služby pre Feng shui poradenstvo.

Telegram   Facebook

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • E-mailové adresy budú chránené proti spamerom.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov