Feng Shui energie vo februári 2023

Nachádzate sa tu

feng šuej bytu
Feng Shui predpoveď na mesiac dreveného Tigra (4. február – 5. marec 2023)
Miesta, kde sa deje kúzlo Feng Shui, sa delia na 5 dôležitých oblastí v domoch. Sú to hlavné dvere (vstup do domu, budovy), kuchyňa, spálňa, pracovňa alebo miestnosť na štúdium a balkón, ktorý je sekundárnymi ústami Qi v každom byte alebo dome. Balkón, podobne ako hlavný vstup, pomáha určiť, či je umiestnenie domu orientované na priaznivý smer a či dostávate prúd pozitívnej Qi alebo nie.
 
Najdôležitejšia časť roka spočíva v aktualizácii Feng Shui vášho domova, pretože od 4. februára 2023 dochádza k zmene energie ročných lietajúcich hviezd. Rok 2023 je posledným rokom obdobia 8, kým sa vo februári 2024 zmení na obdobie 9. Hoci sa obdobie 9 ešte nezačalo, vždy nastáva prechodné obdobie, v ktorom sa energie ročných hviezd transformujú, a preto je feng-šuej na rok 2023 mimoriadne dôležité. Musíme brať do úvahy prechod na nové obdobie a pripraviť sa naň. 
Určiť si svoje FENG SHUI môžete aj pomocou tabuľky vyššie, v ktorej ľavé čísla znamenajú ROČNÚ energiu a pravé čísla MESAČNÚ. Tam, kde sa objaví 5, je vždy predpoklad k negatívnym udalostiam. 
Ak máte dôležitú miestnosť práve v sektore s #5, zvýšte opatrnosť vo všetkom a urobte nápravu kovovými predmetmi.
Nápravu robte v dni, ktoré nájdete v mesačnom kalendári Tong Shu (viac info na FB Kompas života) s prívlastkom „kovový“, ale vyhnite sa dňu, ktorý je pre vaše znamenie v opozite (napr. Zajac x Kohút…).

 

Prvý mesiac roku Zajaca 2023 má mnoho šťastných sektorov. Hviezda 8 sa usadila v centre a spolu s ročnou hviezdou 4 sú dobrým ukazovateľom pre nový rok.
Sektory, ktorým sa je lepšie vyhnúť vo februári sú SEVEROZÁPAD a JUHOZÁPAD

Nebezpečné sektory

SZ 5/9 – sektor s touto kombináciou prináša nebezpečenstvo najmä mužom, ktorí sú hlavou rodiny, ale aj  pre všetkých, ktorí ho obývajú. Nutná je silná náprav kovovými predmetmi alebo/aj slaným liekom : Pohár alebo miska, do 3/4 morská alebo himalájska soľ, 6 čínskych mincí (ak máte 1-2 centovky, môžete ich použiť tiež), položiť na soľ  4 znakmi dolu, kúsok červeného materiálu pod misku alebo na dno pod soľ, zaliať vodou, položiť na tanierik alebo nejakú podložku, aby sa nepoškodil nábytok, v blízkosti môže byť menšia kovová zvonkohra. Použitú soľ aj s miskou treba vyhodiť do vreca a mimo dom zahodiť. Slaný liek by nemal byť na viditeľnom mieste. A nezabudnite dolievať odparenú vodu. Soľ bude kryštalizovať a pohlcovať negatívnu energiu. Nerušte energiu hlukom, hlasitým TV a silným svetlom, nezapaľujte sviečky.
 
JZ 1/5 – deštruktívna # 5 postihuje inak skvelý sektor roka; #5 môže pri aktivovaní priniesť zranenia a choroby, najmä ženám/matkám. Postihuje tráviace orgány, žalúdok. Pracovný život môže byť stresujúci, s nedostatkom kreativity. Okrem kovu na nápravu môžete symbolicky sektor liečiť čínskou pagodou, minerálom zeleným smaragdom alebo smejúcim sa budhom. Ženy, obývajúce JZ, by mali byť opatrnejšie.
 

Použiteľné sektory

JV 3/7 – kombinácia He-Tu môže znamenať je priaznivá, ale pozor na straty. Ak tu máte hlavné dvere, pozor na osobnú bezpečnosť – krádeže a prepadnutia. Udržiavajte TICHO, bez TV a rádia. Potlačte vplyv hviezd mierne slanou vodou vo väčšej nádobe, symbolicky ošetrite sektor soškou slona v čiernej alebo tmavomodrej farbe; ak je vaša izba na JV alebo vchod, noste modrú šatku alebo kus modrého doplnku na ochranu, najmä ak ste mimo domu.
 
SV 7/2 – veľké bohatstvo, ale pozor na nehody; dobrá kombinácia, ak vystupujete verejne. Vyhnite sa zbytočným rizikám a vyvarujte sa vyčerpania a vyhorenia. Muži, dajte si pozor na zdravie, nepreťažujte sa v práci a opatrne pri práci s kovovými predmetmi a nástrojmi.
Umiestnite slanú vodu, nechajte nádobu otvorenú (2-3 l vody + 2-3 lyžice soli). 
 
JUH 8/3 – hádky, konflikty, nezhody v práci, druhí s vami menej spolupracujú. Vyhnite sa hádkam, ktoré môžu prerásť do právnych sporov. Kombinácia He-Tu 8/3 prináša aj vodcovské a finančné šťastie. Pomáha k veľkej finančnej odolnosti, schopnosti ovládať svoje financie rozumne. Pre športovcov je # 3 úžasná, keď chcete vyššie výkony. Potlačenie 3 a podporu 8 dosiahnete umiestnením doplnkov v červenej alebo červeno zlatej farbenej kombinácii, tiež ak máte sošku silného býka bohatstva, vystavte ju v tomto sektore. 
 

Priaznivé sektory 

Centrum 4/8 – indikuje bohatstvo a prosperitu, šťastie. #8 priťahuje finančný úspech. Ak tu máte obývaný priestor, strávte tu viac času. Energia v centre má všeobecný globálny vplyv na všetko a každého.
 
SEVER 9/4 – obchodné a komerčné šťastie, domy orientované na SEVER profitujú z väčšieho predaja a zisku, nové dohody, marketingové úsilie prinesú ovocie. Veľmi šťastná časť domova, najmä pre študentov a pracujúcim v kreatívnej oblasti, pre slobodných, keď chcú nájsť lásku. Sektor symbolicky podporte rybou bohatstva, alebo žabkou hojnosti. # 9 je hviezdou budúcej prosperity, ktorá sa naplno prejaví od roku 2024.
 
VÝCHOD 2/6 – nebeské šťastie a mentori, neočakávané výhry a nové príležitosti. #6 priťahuje šťastie bohatstva a uznania, ktoré môže viesť k povýšeniu a zvýšeniu platu. Prítomná # 2 naznačuje tráviace ťažkosti a problémy so svalstvom. Ošetríte a zároveň podporíte energie kovovým predmetom, zvonkohrou, miskou...
 
ZÁPAD 6/1 – poznanie a múdrosť; vynikajúci mesiac pre tých, ktorí obývate SZ alebo tu máte hlavné dvere. Kombinácia naznačuje finančný úspech a víťazstvo, uznanie za vykonanú prácu môže viesť k veľkolepému povýšeniu. Dobrá a silná kombinácia na nové príležitosti a vynaliezavosť pri ich využití. Veľmi vhodné bude umiestniť sem doplnky v zlatej farbe, napríklad ťažítko na pracovnom stole. Udržiavajte sektor aktívny!
 
Nezabudnite, že najjednoduchšia metóda, ako využiť energie, je pobyt v dobrom sektore, umiestnite si tam pracovný stôl alebo tam pracujte, trávte tam viac času (nie na gauči :)). 

 

Obrázok používateľa Hlavný administrátor
Autor článku: Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Feng shui je aj štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade. Len inak pomenované. Je ukryté v harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne. Využite moje služby pre Feng shui poradenstvo.

Telegram   Facebook

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • E-mailové adresy budú chránené proti spamerom.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov