Feng shui Vianoce 2019

Nachádzate sa tu

Vianočný stromček podľa feng shui

Ozdobený vianočný stromček je symbolom Vianoc. Je to novodobá forma prastarého ľudského symbolu života a prosperity. Okrem tradičného betlehemu z dreva, keramiky, alebo papiera, s jezuliatkom, pastiermi a ovečkami v maštali, sa pod stromček od 20. storočia dávajú aj darčeky. Nie je to tak dávno, čo sa stromčeky ozdobovali až na Štedrý večer.

Pravdepodobne už máte vianočný stromček nachystaný, možnože už aj ozdobený, mali by ste vedieť, že podľa Feng shui by mal byť tento symbol Vianoc na správnom mieste vo vašom dome. Nie je potrebné vyhľadať odporúčaný sektor v rámci celého domu/bytu, lebo práve tam by ste mohli mať napríklad komoru, kúpeľnu... Stačí, ak nájdete to miesto vo vašej obývačke alebo hale.

 

 

 

Zelený strom zastupuje prvok drevo, preto je najvhodnejšie miesto na Východe alebo Juhovýchode. Ak máte stromček vyšší, postavte ho na východe, malý stromček, do 1,5 m, má ideálne miesto na juhovýchode. Ozdoby by mali byť vo farbe zlatej, modrej, fialovej, rôzne dlhé visiace tvary, zvončeky, kvapľový tvar, pozlátka zlatej farby. Na stromček môžete dať vetvičku imela. Ak sa neviete vzdať a milujete staré rodinné vianočné ozdoby, práve tými môžete váš stromček zdobiť na V a JV.
Na severe je tento rok lietajúca hviezda 4, preto je to ďalší vhodný kút, do ktorého môžete dať svoj vianočný stromček. Ozdobte ho v bielej, zlatej, striebornej alebo modrej farbe, guľami, dekorácie v tvare kruhu.

Juhozápad a Severovýchod majú zemskú energiu, vianočný stromček ju potláča svojou energiou dreva, ale práve  prítomnosť negatívnych zemských hviezd 2 a 5 spôsobuje v týchto sektoroch prebytok zeme. Preto je vhodné umiestniť vianočný stromček podľa feng shui v roku 2019 aj na JZ alebo SV. Stačí, ak dodržíte zásadu vyhnúť sa dekorovaniu stromčeka v obľúbenej tradičnej červenej farbe. Ozdoby by mali byť v metalických farbách - zlatej, striebornej alebo bielej. Pokiaľ vám nevychádza iné miesto na umiestnenie vianočného stromčeka, a dáte si ho na JZ alebo SV, použite farebné svetlá, napr v tvare sviečky, rôzne rozprávkové bytosti, škriatkov a víly, girlandy. Červená farba a sviečky sú ohnivé prvky, tie by podporili a aktivovali negatívny vplyv zemských hviezd 2 a 5.

 

Kde by stromček nemal byť?

I keď juhu prináleží prvok oheň, sláva, tento rok by ste sa mali vyhnúť umiestneniu stromčeka v južnom kúte obývačky. Práve v mesiaci december je na juhu mesačná hviezda nešťastia 5 a ročná hviezda hádok 3. Neaktivujte túto časť miestnosti ani hlukom, ochránite sa tak pred hádkami.
Pokiaľ nechcete zastaviť tok vašich financií, stromček si nedajte do západnej časti obývačky alebo jedálne, ak nepoužijete výhradne ozdoby vo farbách bielej, zlatej, striebornej alebo modrej. Žiadna iná farba nie je na západe prospešná.

 

Vianočný stôl

K vianočnej pohode patrí aj bohatý vianočný stôl, pri ktorom budete slávnostne stolovať. Harmóniu pri večeri dosiahnete, keď na stole budú zastúpené všetky prvky. Zelené vetvičky a kvety sú prvok drevo, porcelánový servis a keramické taniere, krištáľové poháre zastupujú prvok zem, príbory zase kov a sklenený džbán s vodou je nepochybne prvok voda. Čo nechýba na žiadnej slávnostnej tabuli, sú sviečky, ktoré dotvoria dokonalú atmosféru. Sviečky patria k prvku oheň.

 

Darčeky

Aké by to boli Vianoce, keby sme sa netešili na darčeky. Radosť máte hlavne z toho, že pripravujete s láskou prekvapenie pre vašich milovaných a blízkych. Vybrať vhodný darček je dnes dosť ťažké... Darovať môžete aj zážitok, ktorý obdarovanému zostane nadlho v pamäti. Samozrejme, mali by ste poznať jeho záujmy. Nekúpite predsa poukaz na potápanie niekomu, kto má strach z vody, zoskok padákom, keď sa bojí výšok a nemá odvahu svoj strach prekonať. Širokú ponuku zážitkových poukazov nájdete na mnohých portáloch.

Niekedy však najväčšiu radosť urobíte svojou prítomnosťou a plnou pozornosťou tomu druhému. Bez nutkania sledovať svoj mobil, zdieľania vianočných stromčekov na sociálnych sieťach. Rozprávajte sa a pozerajte sa navzájom do očí. Nájdete v nich často to, čo tak dlho hľadáte. Uložte si svoje krásne spomienky a pocity do zásuviek vo vašej hlave.

Prajem Vám tie najkrajšie Vianoce, aké tu boli!

S láskou Oľga Szabová

 

Obrázok používateľa Hlavný administrátor
Autor článku: Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Feng shui je aj štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade. Len inak pomenované. Je ukryté v harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne. Využite moje služby pre Feng shui poradenstvo.

Telegram   Facebook

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • E-mailové adresy budú chránené proti spamerom.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov