Feng Shui a Vianoce 2021

Nachádzate sa tu

Kde dať vianočný stromček feng shui

Kde postaviť vianočný stromček je každý rok téma, ktorá zaujíma priaznivcov Feng Shui.
Do akej farby ho ladiť, či má byť malý alebo veľký...?
Odpoveď je veľmi jednoduchá - vianočný stromček umiestnite tam, kde vám to najviac vyhovuje. Teda kam len chcete!
Oveľa dôležitejšie je, kde zapálite SVIEČKY.

Vianočný stromček

Ozdobený vianočný stromček je symbolom Vianoc. Samotný strom nič neaktivuje, jeho úlohou je vytvoriť sviatočnú náladu a napĺňa symbolickú ozdobu interiéru. Určite nerozhnevá zlomyseľnú hviezdu 5. Môže sa stať, že v sektore s touto ročnou hviezdou živý stromček rýchlejšie vyschne, alebo vám skôr prevráti mačka. 
Dokonca ani farba alebo tvar vianočných gúľ a ozdôb nemajú vplyv na energiu priestoru, aj keď si to mnohí myslia. 
Sviatočné girlandy, záhadne blikajúce, tiež neaktivujú nešťastnú hviezdu 5. 

To je všetko, čo by ste mali vedieť o umiestnení vianočného stromčeka.
Ročná Lietajúca hviezda nešťastia je tento rok na juhovýchode. Pokojne tu môžete postaviť váš stromček aj s LED svetlami, ak tam máte vhodné miesto, obývačku, halu... Napokon, rozsvietili ste v juhovýchodnej  miestnosti tento rok po večeroch svetlá? Verím, že áno.
Ak hovoríme o LED diódach, myslím tie obyčajne slabé, stále svietiace, a nie girlandy, ktoré blikajú ako stroboskop v nočnom klube!

Hlučná zábava, diskotéka v JV sektore však môžu aktivovať hviezdu 5 pre vás, a zároveň aj pre vašich susedov zdola. Ak je vaša vianočná tradícia tanec okolo stromčeka, ktorý vyústi do diskotéky a bujarej oslavy Vianoc, potom bude lepšie nájsť iné vhodné miesto a nedávať stromček do JV miestnosti.

Ako sa vyhnúť náhodnej aktivácii hviezdy nešťastia 5?

 

 

Sviečky

K sviatočnej atmosfére neodlučne patria sviečky. Práve zapálené sviečky dokážu skutočne aktivovať negatívne energie. (V menšej miere aj blikajúce girlandy.)
Oheň ako jeden z Piatich prvkov, má schopnosť aktivovať pozitívne, ale aj negatívne energie, lebo ich znásobuje. Aktivovaná hviezda 5 môže spustiť vážne problémy, choroby, nepríjemnosti, úrazy. Miera závisí aj od vonkajšieho prostredia, no môžu byť byť spustené jednoducho zapálením sviečky. 
Vyhnite sa preto páleniu sviečok počas vianočných a novoročných sviatkov v Juhovýchodnom sektore s ročnou hviezdou 5.
Od 7. decembra do 5. januára sa neodporúča páliť sviečky ani na SZ, Severe a SV, kde sú silné "ohnivé" kombinácie hviezd a sviečky by ich aktivovali. To by mohlo spôsobiť skutočný požiar, ale aj zápaly, nádchu, horúčku, pľúcne choroby, ako aj hádky, unáhlené slová, neviazané správanie. 
Na Východe máme mesačnú hviezdu chorôb 2, aj v tomto sektore nie je žiadúce zapaľovať sviečky, aby ste nevyvolali choroby a hádky.

Na obrázku vidíte, ktoré sektory sú vhodné na zapaľovanie sviečok. Zostávajú nám tri sektory - JUH, JZ a ZÁPAD.
Skutočne najlepším, najúžasnejším miestom bude v decembri (od 7.12. do 5.1.2022) ZÁPAD.
Oslavy, aktivity, práca v západnom sektore prináša finančný úspech, úspech v podnikaní a v kariére. V tejto miestnosti si môžete dať vianočný stromček s veľkými blikajúcimi svetelnými girlandami, zapaľovať často sviečky, spievať a tancovať...
Na jednu vec  však buďte opatrní! Ak nepoznáte energetickú mapu vášho domu/bytu, nemáte vypracované feng shui, nemali by ste to prehánať ani v priaznivých sektoroch, lebo práve tam môžete mať v "rodných" hviezdach domu negatívnu kombináciu
Lietajúcich hviezd. Tí z vás, ktorí máte feng shui domu alebo bytu, skontrolujte si sektory, či práve na západe nemáte hviezdu 5 alebo kombináciu 2-5.

Nezabudnite - aktivity na západe len do 5. januára. V januári tam vletí mesačná 5!

 

Krásne sviatky vám prajem, priatelia! 

    

 

Obrázok používateľa Hlavný administrátor
Autor článku: Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Feng shui je aj štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade. Len inak pomenované. Je ukryté v harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne. Využite moje služby pre Feng shui poradenstvo.

Telegram   Facebook

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • E-mailové adresy budú chránené proti spamerom.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov