Rok 2021 a Lietajúce hviezdy

Nachádzate sa tu

Rok kovového Byvola 2021
3. februára 2021 sa podľa čínskeho solárneho kalendára zmení ročná energia a príde rok Kovového Byvola
V Číne sa Nový rok oslavuje12. februára 2021, pretože deň tejto slávnosti sa počíta podľa lunárneho kalendára, teda podľa fázy 2. novu Mesiaca po zimnom slnovrate.  
Slnečný kalendár je založený na pohybe planét a používa sa pri Feng shui predpovediach, praktikách, obradoch a rituáloch. Podľa tohto kalendára dôjde k zmene ročných energií 3. februára 2021 na celej planéte súčasne (23:01 pekinského času).
Ročné energie sa nazývajú Lietajúce hviezdy, pretože sa neustále pohybujú, akoby lietali z miesta na miesto. Každý rok sú usídlené v inej časti domu a jeho obyvateľom prinesú šťastie, prosperitu alebo problémy a choroby.
Čínsky nový rok je časom nových začiatkov a znamená nový začiatok pre všetkých. 
Tí, ktorí sa narodili v roku KOZY, môžu byť ovplyvnení protichodnými vplyvmi kovového BYVOLA, znamená to, že ich môžu stretnúť potencionálne ťažkosti, s ktorými sa v priebehu roka môžu stretnúť, a mali by byť pri svojich činnostiach opatrní a vyhýbať sa riskovaniu vo všetkých aspektoch života. Bez ohľadu na to, ak budete postupovať podľa uvedených rád, môžete sa vyhnúť mnohým problémom a užiť si skvelý rok 2021. Je potrebné poznamenať, že je päť rôznych druhov každého čínskeho zvieraťa (oheň, zem, kov, voda, drevo). Stupeň vplyvu na opozitné zviera závisí  od roku a nebeskej stonky, v ktorom sa narodili. Takže najviac na pozore by sa mali mať ľudia, narodení v roku drevenej Kozy (ročník 1955 a 2015). 
Vládnuca hviezda roka v centre 6 má trigram Nebesia, ktoré nám privádzajú nápomocných priateľov a pozitívny vplyv, ale za určitých okolností to môžeme vnímať ako nepríjemné vmiešavanie. Energia v centre teda svedčí spoločenskému styku, priatelia budú stáť o našu pozornosť, čo aj nám urobí dobre, len sa vyhnite tomu, aby ste príliš okato zverejňovali a zdôrazňovali vaše úspechy.
 
Lietajúce hviezdy sa tradične chápu ako priaznivé a nepriaznivé, pričom ich individuálna kvalita je vo svojej podstate neutrálna. Ich pozitívne účinky môžu najlepšie vyniknúť práve vtedy, keď sú spojené so správnym zámerom a správnou aktivitou.
Pravdepodobne najdôležitejším krokom k tomu, aby Feng Shui pracovalo pre vás, 
NIE sú v skutočnosti samotné Lietajúce hviezdy. Ide skôr o identifikáciu vlastných cieľov. Iba vtedy, keď máte jasne stanovený cieľ, môžete zamerať energiu a preniesť svoj zámer do reality. 
Na základe vášho cieľa do roku 2021 aktivujte sektory. Spôsob, ako ich aktivovať, je vykonať viac aktivít v samotnom sektore. Napríklad: robte svoju prácu v tejto oblasti, telefonujte, čokoľvek AKTÍVNE, čo vás môže posunúť o krok bližšie k vašim cieľom.
 

Čo to pre Vás znamená?

Po poznaní možných účinkov hviezd môžete v roku 2021 aktivovať najsilnejšie oblasti a opatrne znížiť vplyv negatívnych sektorov.
Vo feng shui je každý priestor jedinečný a po presných meraniach a výpočtoch sa určia pozitívne a negatívne energie miesta. Pomocou feng shui liekov môžete ovládať a eliminovať negatívnu energiu hviezd 2, 3, 5 a 7, aby ste vytvorili príjemné a aktívne priestory, aby vaše zdravie, financie a vzťahy prosperovali.
 
Pripomeniem Vám, že najlepšou ochranou pred vplyvom negatívnych hviezd je obmedziť pobyt v negatívnej časti domu alebo kancelárie, a tráviť viac času v priaznivých sektoroch. 
Majte na pamäti, že hviezdy vás ovplyvňujú, ak sa na vás vzťahujú niektoré z nasledovných udalostí:
  • ak sú vaše vstupné dvere v sektore s nepriaznivou hviezdou, aj keď ich smer je iný
  • ak vaše vstupné dvere čelia tomu smeru
  • ak máte spálňu v nepriaznivom sektore
  • ak váš dom čelí tomuto smeru (určené feng shui analýzou)
  • ak hviezda navštívi palác vášho zvieracieho znamenia (napríklad, keď je vaše zviera Had alebo Drak, v roku 2021 Vám žltá hviezda 5 prináša nešťastie a smolu)
  • ak tam máte pracovňu alebo kanceláriu
Uvádzané ošetrenia sektorov sú rozdelené podľa rôznych oblastí Vášho domova na jeden rok od 4. februára 2021 do 3. februára 2022
Predmety, ktoré ste už niekedy použili k ošetreniu priestoru, je potrebné vhodným spôsobom očistiť, hlavne, ak boli použité na eliminovanie nepriaznivej energie.
Pred aplikovaním Feng shui  „liekov“ vyčistite a pripravte priestor. Dôkladná očista je taká, že nezostane „kameň na kameni“. Podľa tradície to má zmysel, zbaviť sa starého a privítať niečo nové.
Urobiť niečo neskôr je lepšie, ako neurobiť vôbec nič. 
 
 
 

Negatívne Lietajúce hviezdy

Juhovýchod –  žltá  hviezda 5 –  problémy, neúspechy a katastrofy
Chcete sa vyhnúť akýmkoľvek nehodám alebo nepredvídaným okolnostiam.?
Udržiavajte túto časť domu/bytu, resp. obývačky v pokoji, pretože táto neslávne známa hviezda je známa katastrofou a nešťastím. Je potrebné vyhnúť sa renovácii, prestavbe alebo iným činnostiam, ktoré zahŕňajú vŕtanie, presun veľkého nábytku, búchanie a kopanie, pretože to aktivuje negatívne účinky žltej hviezdy 5. Keď je na čelnej strane domu, môže priniesť finančný krach, zničujúcu chorobu, najmä keď sa aktivuje jej energia rušením. Silný vplyv na obyvateľov má, ak tu máte spálňu alebo pracovňu. Ak ste sa narodili v znamení Draka alebo Hada, dobre si rozmyslite svoje dôležité rozhodnutia a na cestách buďte opatrní. Nerenovujte, nestavajte v tomto sektore!
Tieto zásady dodržte aj na juhovýchode exteriéru domu. 
Na vyčerpanie zemskej energie žltej 5 je vhodný KOV. Tradičným nápravným prostriedkom je pagoda, kovová zvonkohra so šiestimi kovovými rúrkami alebo 6 veľkých mincí na ochranu. V našej kultúre môžete použiť akýkoľvek ťažký kovový predmet z mosadze, cínu, medi a železa. Nezabudnite, že možno máte starožitné kovové mažiare, tepané vázy, (všetko je v poriadku, pokiaľ je vyrobené z kovu), nepoužite však zbrane alebo ostré a špicaté kovové veci. 
 
Sever – hviezda čierna 2 – choroby, stres
Ak sa predovšetkým zameriavate na zdravie, možno sa budete chcieť vyhnúť hviezde 2, ktorá bude v roku 2021 v sektore Sever.
V 8. perióde hviezda vykazuje viac negatívnych vlastností. Je dobré vyhnúť sa tejto hviezde a tiež negatívnym ľuďom vo vašom okolí. 
Táto hviezda provokuje zdravotné problémy, preto zvážte, ako sa vyhnúť tomuto sektoru, ak máte slabú telesnú konštitúciu. 
Ak máte hlavné dvere na severe, dávajte pozor na svoje zdravie, urobte si preventívne prehliadky a príznaky choroby neberte  na ľahkú váhu.
Tehotné ženy by sa mali tento rok presťahovať do inej miestnosti. 
Pokiaľ tu máte náhodou pracovný stôl, môžete ľahko prepadnúť stresu a nemusíte vidieť žiadny kariérny rast. Na severe táto hviezda zosilňuje a bude schopná prejaviť všetok svoj zlý charakter, preto nie je žiaduce dlho v ňom byť, hlavne nespať.
Narodení v znamení Potkana sú pod vplyvom tejto hviezdy v roku 2021. Na severe  zemská hviezda 2 kontroluje vodu, je tu možnosť ochorenia obličiek a urogenitálneho traktu.  
Pridajte KOV na oslabenie hviezdy chorôb 2 k nastoleniu rovnováhy energií. KOV zastupujú aj farby biela, strieborná, zlatá alebo predmety z ťažkých kovov, zvončeky, zvonkohry, pagody, wulou tekvice…
 
Juhozápad – hviezda nefritová 3 – argumenty, hádky a klebety
Ak chcete nabrať odvahu a statočnosť, pustiť sa do nových dobrodružstiev, strávte v roku 2021 viac času v juhozápadnom sektore vášho domu, pretože tam bude prítomná hviezda 3. Robte si tu plány, posilnite  psychiku a vizualizujte si, ako čelíte a prekonávate nešťastie. Pokiaľ to nie je váš cieľ, ošetrite sektor.
3 je možné použiť, ale iba na veľmi krátku dobu, ak dôjde k pocitu stagnácie, ak je to potrebné na posilnenie podnikania, činnosti a konkurencieschopnosti. Ale jej energia je tvrdá a okrem toho sa môžete hádať s každým, vrátane partnerov.
Neriešte veci, nerobte dôležité rozhodnutia v tomto sektore po celý rok.
Táto hviezda môže spôsobiť nepríjemné nezhody, preto by ste sa mali v tejto oblasti vyhnúť hádkam a klebetám. Jej následky by mohli znamenať aj súdne spory a právne komplikácie. 3 prináša konfliktnú energiu. Nepriaznivo môže byť ovplyvnené trávenie. 
Pridajte prvok OHEŇ k vyrovnaniu dreva a zeme na juhozápade – červená farba, červený koberček, prehoz na posteľ, sviečky, jasné svetlo alebo/a ametyst. V sektore by ste nemali podporovať prvky vody a dreva.
Pre narodených v roku Kozy a Opice, ak vchod do kancelárie smeruje na JZ, alebo je vaša kancelária v juhozápadnom sektore, existuje riziko, že budete zasiahnutí hádkami a nedorozumeniami. 
 
Severozápad – hviezda červená 7 – krádeže, hádky a klebety
Chcete mať lepší vzťah s kolegami a mať menej sporov?
Táto hviezda môže spôsobiť podobne ako hviezda 3 argumenty, hádky, preto by ste sa mali v tejto oblasti vyhnúť hádkam a klebetám. Jej následky by mohli znamenať aj súdne spory a právne komplikácie.  
Toto je hviezda lupičov, krádeží, intríg, klebiet, zranení, operácií. Priťahuje podvodníkov, podporuje klebety, ohováranie, unáhlené slová, problémy s ústami, zubami, hrdlom a môže spôsobiť otravu jedlom.
Sektor ošetrite nádobou so slanou vodou (1-2 l vody + 2-3 lyžice soli) alebo soškou modrého (čierneho) slona. Pokiaľ tu však nie sú vstupné dvere alebo vaša spálňa, nie je potrebné venovať tejto hviezde pozornosť. Niekedy sa odporúča ošetrenie sektora pichľavým kaktusom, ktorý však nepoužite, keď je tu kancelária alebo spálňa.
Pre narodených v roku Psa a Prasaťa, a patriarchov, vedúcich - ak vchod do kancelárie smeruje na SZ, alebo je vaša kancelária v SZ sektore, existuje riziko, že budete zasiahnutí hádkami a nedorozumeniami a tiež postihnutí krádežou.

O pozitívnych Lietajúcich hviezdach 1, 4, 8, 9 sa dočítate v ďalšom článku už čoskoro. 

Obrázok používateľa Hlavný administrátor
Autor článku: Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Feng shui je aj štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade. Len inak pomenované. Je ukryté v harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne. Využite moje služby pre Feng shui poradenstvo.

Telegram   Facebook

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • E-mailové adresy budú chránené proti spamerom.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov