Feng shui 2016

Nachádzate sa tu

 • Rok ohnivého Kohúta 2017
  Publikované: 15. január 2017
  Hravá Opica, ktorá rada skáče z konára na konár a robí si posmešky z iných, v období tlaku zmení svoju taktiku, nevidí, nepočuje a vykrikuje, že ona za nič nemôže… Spomeňte si, koľko neviniatok sa v minulom roku objavilo na politickej scéne, ktorí nepočuli, nevideli a nič neurobili. To, čo sa Opici nepodarilo, sa bude v tejto zložitej dobe snažiť Kohút napraviť a vložiť svoje pravidlá. Po roku ohnivej Opice prichádza rok ohnivého Kohúta. Jeho vláda začne 28. januára 2017. Rok bude plný energie, lebo začína skôr ako energetická premena roku (solárny rok začne 3.februára). Tento jav dáva šancu doťahovať veci v tomto roku do konca.
 • Vianoce 2016
  Publikované: 17. december 2016
  Ani sme sa nenazdali a je tu posledný predvianočný týždeň. Možno už máte všetky darčeky dobre schované alebo ste si zháňanie darčekov opäť nechali na poslednú chvíľu. V každom prípade nám zostávajú posledné dni na obstaranie a výzdobu vianočného stromčeka. Podobne ako pred rokom, vám ponúknem možnosti na umiestnenie vianočného stromčeka a jeho výzdobu podľa princípov feng shui, aby ste prežili šťastné a veselé Vianoce so svojou rodinou aj v tomto roku.
 • Feng shui spálňa
  Publikované: 3. máj 2016
  Mnohí z vás si dávate túto otázku. Odpoveď hľadáte na rôznych miestach. Popularizácia feng shui v knihách, v časopisoch a na internete vás chytí, zapáčia sa vám interiéry na fotografiách, a vy si chcete zariadiť svoj dom, byt, kanceláriu, detskú izbu, spálňu, dokonca aj kúpeľňu podľa feng shui. Feng shui nepredpisuje, aký nábytok si máte dať do svojho bytu a domu. Viete si predstaviť, keby to tak bolo?
 • Lietajúce hviezdy v roku 2016
  Publikované: 25. január 2016
  Pred začiatkom lunárneho čínskeho nového roka, ktorý začína 8. februára 2016, dňom, v ktorom je Mesiac druhýkrát v nove po zimnom slnovrate, začína solárny čínsky nový rok 4. februára 2016, a od 5. februára nadobúda účinnosť aj nový diagram lietajúcich hviezd. Lietajúce hviezdy do jednotlivých sektorov prinášajú priaznivú alebo nepriaznivú energiu, ktorá vplýva na ľudí a udalosti, preto je dobré skontrolovať svoje najdôležitejšie miestnosti a umiestniť v prípade potreby feng šuej ošetrenia. Ako sa tieto hviezdy pohybujú, vám načrtnem malým názorným príkladom.
 • Rok ohnivej Opice
  Publikované: 23. január 2016
  Čínsky rok v znamení ohnivej Opice začne 8. februára 2016. Rok drevenej Kozy, alebo niekedy nazývanej Ovce, pomaly končí. Koza bola starostlivá, empatická, citlivá, mala zmysel pre krásu, ale bola aj vrtkavá. Mala nás pritiahnuť k domovu a k našim rodinám. Bol to pomalý rok, kedy sme sa mali zamyslieť sami nad sebou. Ohnivá Opica nám bude vládnuť do 27. januára 2017. Aký rok to teda bude?