Feng shui 2017

Nachádzate sa tu

 • Rok zemského Psa 2018
  Publikované: 30. december 2017
  Nový rok podľa čínskeho lunárneho kalendára  zaklope na dvere 16. februára 2018.  Rok 2018 bude rokom „hlineného Psa“, lebo  bude spojený so zemskou energiou. Celkovo bude Zem veľmi silná, čo bude znamenať, že sa obráti pozornosť na to, čo je spojené so Zemou. Ľudia sa zamerajú na nehnuteľnosti, poľnohospodárstvo, územnú celistvosť a na životné prostredie. Naše okolie nie sú len ľudia a vzťahy s nimi. Je to okolie zložené zo živej a neživej prírody, z času a priestoru. V roku zemského Psa budeme počuť pojmy voda, vzduch, skaly, rieky a o živelných katastrofách s nimi spojenými. Zemský Pes preberá vládu od ohnivého Kohúta, ktorý sa snažil robiť poriadky. Občas to ale s nimi poriadne prehnal a často to prinieslo viac zmätkov, než úžitku. Bojovný Pes je vládca presný, puntičkársky, ale aj vysoko lojálny, mimoriadne realistický a prísny. Spolu s ním bude vládnuť ZEM, ktorá predstavuje starostlivosť, empatiu, a znásobí suchú realitu Psa. Pre nás bude zemský rok zásadný. Zem vládne rokom, ktoré končia na 8 a 9 a viete si predstaviť, čo sa udialo v takýchto rokoch.
 • Vianoce 2017
  Publikované: 21. december 2017
  Možno aj vám prešiel rok neuveriteľne rýchlo a prípravy na vianočné sviatky vrcholia aj u vás. Predvianočný stres, zháňanie darčekov, pečenie, upratovanie a snaha mať všetko dokonalé, by mali vystriedať pohoda, pokoj, radosť a láska v každom z nás. Aby to tak bolo, mám tu pre vás pár tipov, ako vyzdobiť vianočný stromček a pripraviť sviatočný stôl. Kedysi sa stromčeky zdobili až na Štedrý deň a ako deti sme zvedalo nazerali pri každej príležitosti do sviatočne vyzdobenej miestnosti, len aby sme zahliadli, čo nám ježiško chystá. Dnes si už mnohí, kvôli nedostatku času, zdobia stromčeky pár dní vopred. Ak sa ešte len chystáte tak urobiť, môžete si vybrať vhodné miesto pre stromček podľa Feng shui.
 • Feng shui spálňa
  Publikované: 3. december 2017
  Často sa na mňa obraciate s otázkou, kde je dobré miesto pre spálňu a či ju prenechať deťom, lebo je väčšia. Možno máte dilemu aj vy, či sa vzdať spálne, ktorú ste si zariadili predtým, ako pribudli malí členovia do vašej rodiny. Ako vám deti rastú, chceli by ste im dať väčší priestor. Spálňa je v ponímaní Feng shui chápaná ako miestnosť majstrov. Preto by mala byť dostatočne veľká, vhodne vybavená na kvalitný odpočinok, pekná a harmonická.
 • BaZi-ako si riadiť svoj osud
  Publikované: 8. november 2017
  Každý z nás sa nachádza občas v období, kedy nám v hlave víria rôzne hodnoty. Priznám sa, že som prešla nedávno ťažkým obdobím. Rok ohnivého Kohúta mi dal poriadne zabrať. Dostala som sa do bodu, keď sa pre mňa všetko zastavilo ...neviem, v akej situácii vo svojom živote ste práve teraz Vy? Viem si však predstaviť, že tak ako ja, aj Vy by ste mohli potrebovať mierny posun, možno ľahké povzbudenie alebo poriadne capnutie po zadku. Utiahla som sa do ústrania, aby som našla odpovede a hľadala spôsoby, ako vylepšiť oblasti života, ktoré v tom momente zamestnávali moju myseľ.
 • blog feng shui
  Publikované: 7. november 2017
  Tak, ako je možné, že lekár, ktorý lieči, tiež ochorie, uznávaný právnik sa zamotá do spleti zákonov pre svoje chybné konanie, kouč, ktorý rieši vzťahy iných, si nevie poradiť so svojím vlastným vzťahom, rovnako aj fengšuista sa stretne so situáciou, kedy mu ani ošetrenie negatívnych sektorov nepomôže vyhnúť sa svojmu osudu, nedokáže udržať kormidlo svojej lode, na ktorú nastúpil.
 • Október - Mesiac Psa
  Publikované: 8. október 2017
  Niektorí z nás si môžu vydýchnuť, lebo 8. októbra sa preklopil mesiac zemského Kohúta do mesiaca kovového Psa. Pes má rád slobodu a ide svojou vlastnou cestou. Kohút dal mnohým zabrať, preto si vyhraďme čas na oddych a spomaľme životné tempo. Napodobnime prírodu, v ktorej sa všetko ukladá k spánku. Dni sa skracujú a nastalo obdobie, kedy sa všetko vťahuje dnu. Energie prechodného obdobia Zeme nás majú pripraviť na nadchádzajúce zimné mesiace.  
 • Mesiac hladných duchov
  Publikované: 30. august 2017
  Možno sa dejú okolo vás zvláštne javy, ktorým nerozumiete, možno vo vás niečo vyvoláva strach a nepríjemné pocity, keď sa pohybujete večer alebo v noci vonku. Podľa pozorovaní starej čínskej múdrosti je tu práve obdobie Hladných duchov, ktorí vychádzajú z "pekelnej" brány, aby nám uškodili. Niektorí sa sem vracajú, aby si našli náhradu ku svojej reinkarnácii. Preto by ste mali byť opatrní pri niektorých činnostiach a vyhýbať sa miestam, ktoré hladní duchovia majú radi. Vracajú sa aj duchovia našich mŕtvych blízkych a hľadajú naplnenie svojich túžob a požiadaviek. Či veríte na duchov alebo nie, môžete si prečítať pár odporúčaní, ktoré je dobré dodržať. Mojím cieľom nie je vystrašiť vás. Je medzi nami veľa ľudí, ktorí sú vysoko citliví na takéto energie, najmä deti sú vnímavé a vidia veci, ktoré sú pre oči dospelých ukryté. Možno sa pobavíte alebo si zoberiete odporúčania k srdcu. Je to na vás.
 • Ming Kua alebo Ming Kwa
  Publikované: 28. apríl 2017
  Poznáte svoje osobné číslo Ming Kua? V tretej časti článku 7 metód Feng shui, s ktorými sa môžete stretnúť, ste našli návod, ako si vypočítate vaše osobné číslo Ming Kua.  Pri výpočtoch si dajte pozor, lebo čínsky nový rok začína až 3. - 5. februára. Keď ste sa narodili pred týmto dátumom, počíta sa, akoby ste sa narodili v predchádzajúcom roku. Každému kua číslu sa priraďujú jednotlivé trigrami a prvky. Keď ste si ho zistili alebo vypočítali, prečítajte si, aký charakter má Vaše Kua číslo. Čas vplýva na náš priestor rovnako, ako na človeka. Každý rok sa naše Ming kua číslo presunie v rámci deväťročných cyklov a človek takto prechádza niektorou fázou tohto cyklu. Keď poznáme, ktorou fázou prechádzame, vieme jednať v súlade s ňou. Nedostávame, ako sa hovorí, polená pod nohy. Nemárnime tým energiu a robíme to, v čom máme podporu v tej fáze. Keď poznáme sami seba, vieme potom lepšie pochopiť aj svojich najbližších, pretože oni sa môžu nachádzať v úplne inej fáze ich vlastného osobného čísla Kua.