Jarný rituál pre vašu feng shui spálňu

Nachádzate sa tu

Váš matrac počas noci naberá veľa jinovej energie, preto je prospešné, aby ste svoj matrac občas vystavili slenčným lúčom. Tento rituál vedie k dokonalému dobitiu postele, na ktorej spíte a kvalita spánku počas niekoľkých hodín má výrazný vplyv na naše zdravie a tým aj na starnutie. Z týchto dôvodov je potrebné matrace pravidelne doplniť najleším zdrojom jangovej energie, ktorým je slnko.

Doprajte slnečný kúpeľ nielen sebe, ale i vášmu matracu

Jarné slnko má veľkú silu, preto sa pousilujte vyložiť matrac počas jarných dní na balkón alebo do záhrady. Ak máte ťažký matrac, oslovte niekoho, kto vám s tým pomôže. Nepoložte matrac na zem alebo trávu, mohol by nasávať ich vlhkosť. No a podľa zvykov našich starých mám, je dobré "vybúchať" z matraca odumreté bunky z pokožky a roztoče. A ak veríte na duchov, vybúchanie vystraší každého ducha, ktorý by sa chcel usadiť vo vašom matraci.

Slnko nielen prenikne hlboko do matraca, aby odstránilo zvyšky vlhkosti, ktorá spôsobuje rôzne bolesti, ale tiež zbavuje matrac toxínov a baktérií, ktoré sa v matraci hromadia počas dlhého obdobia používania.

Podľa feng shui poskytuje slnečný kúpeľ povrchu matraca veľkú dávku jangovej čchi, a ukladá do neho vzácnu kozmickú energiu potrebnú pre život. Ak je veľmi horúce počasie, postačia tri hodiny pôsobenia jasného slnečného svitu. Môžete ho však ponechať na slnku aj niekoľko hodín. Nezabudnite matrac otočiť, aby dobitie bolo rovnomerné. Potom ho môžete preniesť späť do vašej postele.

Okrem toho môžete podľa odporúčaní matrac posypať morskou soľou, ktorá na slnku odčerpá vlhkosť a vyschne. Zároveň tým zabráni negatívnym energiám, aby sa uchytili na matraci. Rovnako dobre poslúži aj sóda bicarbona. Na matraci ich nechajte asi pol hodinu, potom dôkladne odstráňte, aby zostatková soľ neodčerpávala vitálnu esenciu z vášho tela, keď vrátite matrac do postele.

Dbajte na to, aby matrac bol úplne suchý. Aj nový matrac je dobré nechať presušiť na slnku, aby v ňom nezostala výrobná vlhkosť. Vlhkosť matraca je hlavnou príčinou bolestí svalov a kĺbov, podporuje rast plesní a rôznych baktérií.

Obrázok používateľa Hlavný administrátor
Autor článku: Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Feng shui je aj štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade. Len inak pomenované. Je ukryté v harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne. Využite moje služby pre Feng shui poradenstvo.

Telegram   Facebook

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • E-mailové adresy budú chránené proti spamerom.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov