Skočiť na hlavný obsah

Novinka: Členská zóna s mesačným kalendárom

Obrázok
Oľga Szabová - Feng shui poradkyňa a konzultantka

Ako som spoznala starodávne čínske umenie Feng šuej?

V období, keď nastal u nás knižný boom, sa mi do rúk dostali knihy o Feng šuej. K prvej pribudla druhá, a potom ďalšia a ďalšia a ja som zistila, že knihy len s veľkým záujmom čítam a málo poznatkov využívam vo svojom bývaní. Veľakrát sa stalo, že som nakreslila pôdorysy kamarátkam a hľadala pre ne riešenia v rôznych problémoch, len u seba som napriek tomu, že som teóriu poznala, nerobila žiadne zmeny. Ale zmeny nastali!

Nie však príjemné. No určite aj tie mali svoj význam. Prinútili ma posunúť sa. Vedela som, čo spôsobuje zrkadlo v spálni podľa Feng šuej, len akosi som si to nepripúšťala. Mala som ich v spálni veľa, zrkadlá oproti zrkadlám. Boril sa mi nielen život, ale aj byt. S veľkým úsilím a podporou rodiny a priateľov som všetko nakoniec zvládla. Dnes však viem, že to mohlo byť jednoduchšie, keby som uplatnila pár princípov Feng šuej. Ale bola to moja cesta za krajším pokračovaním príbehu.

Zmena mi priniesla vnútorný pokoj

Všetko sa akoby zázrakom stabilizovalo, keď som predala byt a presťahovala sa. Žiaľ, môj byt si ponechal negatívne energie a dozvedela som sa, že priniesol rozchod aj jeho ďalším majiteľom. Nové bývanie som hľadala už na základe mojich poznatkov o Feng šuej. V novom domove som aplikovala Feng šuej, previedla očistu priestorov, a výber farieb do jednotlivých miestností bol tiež ľahší podľa čínskeho učenia. Vďaka týmto zmenám som dospela k vlastnej harmónii, spokojnosti, k naplnenému a šťastnému životu. Našla som vnútorný pokoj.

Pracovala som pár rokov v predajniach s nábytkom, kde som sa stretla so záujmom zákazníkov o usporiadanie nábytku podľa Feng šuej. Chceli vedieť, akú farbu si zvoliť na sedačku,  kde umiestniť posteľ, ako  zariadiť detskú izbu. Po mojich odporúčaniach som dostávala pozitívnu spätnú väzbu a s nimi prišla aj myšlienka robiť to, čo ma už roky baví.

Toto všetko, plus zdravotné problémy, ma viedli k rozhodnutiu rozlúštiť tajomstvo starého čínskeho umenia a po osemnástich rokoch práce s Feng šuej som absolvovala  kurzy pre profesionálnych poradcov na Českej škole Feng shui v Prahe s medzinárodnou certifikáciou.

Feng shui, dnes už známe pod pojmom metafyzika, je na pohľad jednoduchá vec, ale pochopenie súvislostí a vzťahov medzi prostredím, časom a človekom, je dobrodružstvo na celý život. Preto si i naďalej prehlbujem svoje vedomosti a zlepšujem citlivé vnímanie prítomných energií v priestore.  V rámci osobného rozvoja sa venujem štúdiu aj iných oblastí. Zaujíma ma tradičná čínska medicína, EFT techniky a Neurolingvistické programovanie (NLP).


Pečať kvality

Som absolventkou Českej školy Feng shui v Prahe. Mojím učiteľom bol zakladateľ školy Ing. arch. Otakar Chochola, ktorý ma zasvätil do tajov starovekého umenia Feng shui, Ing. David Eyer obohatil moje štúdium poznatkami zo stavebnej baubiológie,  a vo svete uznávaný ako jeden z najviac inovatívnych učiteľov Feng shui Roger Green. Potvrdením prepojenia tejto školy a najlepších študentov je známka kvality - Pečať absolventa - s dosiahnutím medzinárodnej  certifikácie The New York School of Feng shui.


Knihy o Feng shui

Iste ste postrehli, ak máte už nejaké knihy o Feng shui, že sa niekedy líšia v členení pôdorysu a určení jednotlivých zón. To preto, lebo je rozdiel medzi tradičným Feng shui a západným štýlom, Black hat sect Feng shui. Tento fakt bol výzvou k hlbšiemu štúdiu aj pre mňa. Potrebovala som to pochopiť a mať vo Feng šuej jasno.
Analýzy priestoru a osôb spracovávam podľa vzácnych, tisíckami rokov overených princípov východnej filozofie, ktoré nasledujú prirodzené sily v prírode.  Zmeny v priestore a ozdravenia  prispôsobujem našej krajine, kultúre a tradíciám, s citlivým ohľadom na vkus a životný štýl človeka, rodiny i firmy. 

Viem, že Feng shui je štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade a žijeme s ním všetci. Je len inak pomenované. Je ukryté v  harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne, v protikladoch i v národných tradíciách. Dokonca i vesmír má svoje Feng šuej. Jeho tajomstvá sú nekonečnou témou i v budúcnosti a sú aj súčasťou staročínskeho učenia. Hlbiny vesmíru ukrývajú energie a každý ich môže skúmať iným spôsobom. Pre mňa je to Feng šuej, astronómia a Albert Eistein. Jeho teória relativity vysvetľuje, ako priestor a čas určujú hmote a energii, kade majú ísť, a hmota a energia určujú, ako má priestor a čas vyzerať. Ide teda o vzájomné pôsobenie. Mne to dáva presvedčenie, že Feng šuej funguje u každého, či už na to pozerá z uhla logiky alebo čarov.