Skočiť na hlavný obsah

Čo pre vás znamená osobný rast? Osobný rast je nadobúdanie životnej múdrosti a zároveň aj jej zdieľanie. Múdrosť dosiahnete, ak zapojíte vašu intuíciu, pridáte inšpiráciu, vyhľadáte informácie a získate vedomosti. Osobný rast, obsiahnutý v nadobúdaní životnej múdrosti, je skutočným bohatstvom, ktoré má nevyčísliteľnú cenu. Aby sme dosiahli ciele vo všetkých oblastiach života, mali by sme energie stále kultivovať. Či sú to energie prostredia alebo naše. Pri hľadaní múdrosti vám princípy Feng shui pomôžu vytvoriť oázu pokoja, v ktorej nájdete inšpiráciu k štúdiu a k osobnému rastu. Metóda skúmajúca priestor, čas a osobné Feng šuej, vytvorí silné prúdenie vo vašom živote. Zistite, ktorý smer a farba vo vašom domove, v práci, vám i vašim deťom, umožní efektívnejšie sa učiť a robiť správne rozhodnutia.

Váš priestor

Možno ste si vedomí, že máte svoje obľúbené miesto, kam si sadnete, keď sa potrebujete sústrediť na premýšľanie alebo sa niečo učiť. Alebo si neviete také miesto nájsť? Viete si predstaviť, že ak aj vaše dieťa bude mať také miesto, môže byť pokojnejšie a ľahšie sa sústredí na učenie? Nájsť osobný priestor pre váš rast je jednoduché analýzou Feng shui. Môže to byť malá zmena u vás doma a vy pocítite prílev pokojnej energie potrebnej k štúdiu, práci alebo k vnútornému poznaniu.

Osobné farby podľa Feng shui

Viete, aké farby vo vašom priestore, detskej izbe alebo v kancelárii použiť na lepšie sústredenie? Vhodnou farbou môžete aktivovať oblasť, v ktorej chcete posilniť harmonický tok tejto ukľudňujúcej energie. Možno netušíte, že aj farba vášho oblečenia má vplyv na schopnosť koncentrácie. Chcete zistiť, aké farby vám pomáhajú v tejto oblasti?  Feng shui analýza domu a BaZi analýza osobnosti vám o farbách a ich použití prezradí oveľa viac. Možno máte nedostatok prvku Dreva, pridajte si zelenú alebo kus pravého dreva. Častý pobyt v prírode, hlavne v lese, vám tiež dodá energiu dreva. Alebo potrebujete prvok Oheň. Červená farba, sviečky, dostatok svetla vás bude vašu energiu harmonizovať. Stáva sa vám, že sa niekedy párkrát prezlečiete, kým sa rozhodnete pre nejaké oblečenie? Intuitívne si volíte farbu, možno podľa nálady alebo sa jednoducho v niektorej farbe necítite v tú chvíľu dobre.

Váš osobný smer múdrosti

Feng šuej je veda, ktorá sa zaoberá priestorom a časom. Ako vás ovplyvňuje čas podľa Feng šuej? Na základe vášho roku narodenia je vám dané vaše Kua číslo a s ním váš smer osobného rastu. Pomocou tohto systému je možné predpovedať, aké energie na vás v nastávajúcich rokoch budú pôsobiť. Vy môžete tieto informácie použiť ako pomoc k dosahovaniu svojich cieľov v čase, keď máte najväčšiu šancu na úspech. Poznáte vaše Kua číslo? Ak nie, môžete si ho vypočítať podľa návodu v blogovom príspevku, pretože je dôležité pre vytvorenie dobrého Feng šuej a nájdenie práve vášho smeru múdrosti.

Váš osobný rast

Určite chcete aj vy v živote uspieť. Je jedno, kedy ste vyšli zo školských lavíc, váš život je jedna nikdy nekončiaca škola, v ktorej sa môžete sami hodnotiť. Vašim cieľom môže byť vyššie sebavedomie, osobný rozvoj, lepšia intuícia, či zdokonalenie sa v odbore. Ak príjmete zodpovednosť sami za seba a svoje činy, potom si budete riadiť svoj osud. Pozorujte sa a meňte svoje návyky. Možno ani netušíte, že aj v tomto smere vás Feng shui môže lepšie podporiť. Aké zmeny, a kedy ich urobiť, na ceste k osobnému rastu, sa dozviete z Feng shui analýzy vášho priestoru.