Skočiť na hlavný obsah

Zmyslom života je byť šťastný - hovorí jedna filozofia, ktorá je spojená s Feng shui.  Šťastie si môžeme spojiť  so stavom psychického a fyzického zdravia. Zdravie je bohatstvo. Význam pevného zdravia nemožno podceňovať, pretože bez dobrého zdravia nebudete mať dostatok energie na ostatné oblasti života. Uvedomili ste si, že okrem toho, že sa zdravo stravujete a cvičíte, môže na vaše zdravie vplývať aj vaše prostredie? Aké zdravé je vaše životné prostredie z pohľadu Feng shui? Je vaša spálňa "zdravá"? Pozrite sa, čo v nej všetko máte. A čo materiály? Ideálne podmienky pre zdravý život tvoria prírodné materiály. A s nimi ruka v ruke kvalita ovzdušia doma a na pracovisku. Ak  doma cítite únavu a vyčerpanosť, niečo s tým treba robiť.  Staroveké učenie Feng shui sa zakladá hlavne na zisťovaní týchto kvalít bývania a ponúka spôsob, ako zmeniť stagnujúce a škodiace energie vo vašom dome alebo na pracovisku. Chcete spoznať jednoduché riešenie, ktoré vám pomôže k lepšiemu zdraviu a prinesie celkový pocit šťastia, zdravia a radostnej pohody?

Zdravý priestor

Feng shui je jedným z pilierov tradičnej čínskej medicíny. Preto sa aj hovorilo, že kde nepomôže ihla, treba sa pozrieť ako pacient býva. Aby bolo možné urobiť Feng shui pre zdravší domov, je nutné definovať Bagua pôdorysu domu alebo bytu, a pomocou kompasu určiť energetickú mapu. Tieto informácie nám ukážu možné dôvody vášho problému a podľa Feng shui princípov vám navrhnem nápravné riešenia. Predstavte si, že takto jednoducho dosiahnete lepšie zdravie a chuť do života.

Farby podľa Feng shui a zdravie

Určite ste sa stretli s tým, že farby môžu okrem nálady a chovania ovplyvniť aj zdravie človeka. Viete, že spálňa je dôležitým miestom v dome, kde je potrebné dbať na dobré Feng šuej, ktoré vplýva na vaše zdravie? Je to miesto na načerpanie novej energie, odpočinok a kde sa venujeme intímnym vzťahom.  Ste zvedaví, ako a aké farby používať k vytvoreniu zábavného a príjemného priestoru, ktorý vás láka dovnútra, vzrušuje a zároveň upokojuje? Túto fascinujúcu tému skúma Feng šuej a vy sa dozviete, ako veľmi jednoduchým spôsobom pomocou farieb priniesť veľkú energiu do vášho domova.

Smer zdravia podľa Ming kua

Feng šuej je veda, ktorá sa zaoberá priestorom a časom. Ako vás ovplyvňuje čas podľa Feng šuej? Na základe vášho roku narodenia je vám dané vaše Kua číslo a s ním váš smer pre zdravie. Poznáte vaše Kua číslo? Gratulujem. Ak náhodou nie, tak vám ho vypočítam, pretože je dôležité pre vytvorenie dobrého Feng šuej a k umiestneniu postele, v ktorej trávite možno veľa času, možno málo, kde si zdriemnete, spíte a relaxujete.

Vaše zdravie

Zvykneme hovoriť, že zdravie je pre nás najdôležitejšie, ale chováme sa úplne inak. Aká je vaša kuchyňa? Chce sa vám v nej pripravovať zdravé jedlo alebo radšej idete do reštaurácie? Cítite sa šťastní a zdraví vo vašej spálni? Milujete svoju spálňu? Tieto dôležité miestnosti vo vašom domove sú základným kameňom pre vaše zdravie. Takže, poďte sa pozrieť na Feng šuej vo vašom domove, a uvidíte, ako vám to staroveké umenie môže pomôcť nájsť najlepšie farby a rozmiestnenie nábytku pre lepšie zdravie a rodinné šťastie.