Ako ošetriť lietajúce hviezdy v roku 2016

Nachádzate sa tu

Lietajúce hviezdy v roku 2016

Pred začiatkom lunárneho čínskeho nového roka, ktorý začína 8. februára 2016, dňom, v ktorom je Mesiac druhýkrát v nove po zimnom slnovrate, začína solárny čínsky nový rok 4. februára 2016, a od 5. februára nadobúda účinnosť aj nový diagram lietajúcich hviezd. Lietajúce hviezdy do jednotlivých sektorov prinášajú priaznivú alebo nepriaznivú energiu, ktorá vplýva na ľudí a udalosti, preto je dobré skontrolovať svoje najdôležitejšie miestnosti a umiestniť v prípade potreby feng šuej ošetrenia. Ako sa tieto hviezdy pohybujú, vám načrtnem malým názorným príkladom.

 Pozrite si farebný diagram lietajúcich hviezd a predstavte si, že máte dom s deviatimi izbami a každá predstavuje špecifickú oblasť Bagua. Všetky tieto izby radi využívate na nejakú činnosť. Vy však dopredu každý rok viete, že k vám prídu na návštevu nie moc príjemné tety a rozhodnú sa zostať s vami na chvíľu. Tieto nie moc príjemné tety (lietajúce hviezdy) vám môžu narobiť kopu nepríjemností. Dajú vám vopred vedieť, že prídu, ale neexistuje žiadny spôsob, ako sa ich návšteve vyhnúť. Dokonca si vyberú izby, v ktorých chcú bývať. Čo môžete robiť, keď prídu? Aby ste mali ich nálady pod kontrolou, upravte im izby tak, aby sa necítili moc pohodlne.
Spolu s nimi prídu aj obľúbené aj s radosťou očakávané tety (priaznivé lietajúce hviezdy). Keďže sú u vás vítané, vopred im pripravte izby, aby boli u vás veľmi spokojné. Vymaľujte alebo upracte miestnosti, urobte feng shui úpravy, a tieto milé tety sa vám určite odvďačia úžasnými darčekmi.
Pochopenie ročnej aktualizácie feng shui opatrení vám umožní vykonať dobré opatrenia a malé zmeny, aby sa predišlo prípadným konfliktom a rovnako využiť dobré energie priaznivých hviezd pre najlepšie výhody.
Pre maximálny prílev šťastia je nutné aktualizovať feng šuej ošetrenia vo vašom domove. Začnite tým, že najprv odzbrojíte všetky zlé hviezdy a potom posilníte dobré hviezdy. Nezabudnite, že 5. február je deň, kedy začína pôsobiť ich účinok.

Obranné stratégie na negatívne hviezdy

Centrum - čierna chorobná hviezda 2, ktorej prvok je Zem a prvkom centrálneho paláca je tiež Zem. Proti jej negatívnemu vplyvu použite ošetrenie kovovou zvonkohrou, zvončekmi, tibetskými miskami alebo akýmkoľvek kovovým doplnkom, najlepšie okrúhleho alebo guľatého tvaru. Na ochranu zdravia sa môžu použiť tekvice Wu Lou v kovovom prevedení alebo 6 čínskych mincí. Alebo použite prvky vodného elementu, modrá a čierna farba, voda, sklenené priehľadné predmety. Eliminovať účinok hviezdy chorôb 2 pomôže aj miska s vodou, ktorá má byť vždy čerstvá. Vyvarujte sa v centre červenej farbe a žltej farbe, sviečkam, silnému svetlu a kryštálom, keramike a kameňom. Skontrolujte stred svojho domova a odstráňte červené koberce a symboly, ktoré tam boli vhodné pre rok 2015.

Severozápad - polemická hviezda 3 môže vytvoriť disharmóniu vo vašom domove, ak je v tomto sektore vaša spálňa, hlavné dvere, obývačka alebo jedáleň. Ľahko prídete k nedorozumeniam, hádkam a vaša nálada bude nulová, čo môže negatívne ovplyvniť vaše vzťahy. Umiestnite sem červený symbol, červenú lampu, dekorácie, sviečky, trojuholníkové tvary, vankúše. Vyhnite sa tu predmetom, ktoré patria k prvku voda a drevo. Sem patria sklenené predmety, dekorácie v čiernej a modrej farbe, veľa zelených rastlín, modelom plachetnice. Hviezda sa aktivuje hlukom, prílišnou aktivitou a hlasnou hudbou. Preto je dobré  udržať tu ticho, bez TV a počítača. Odstráňte zvonkohru zo severozápadného paláca.

Severovýchod - obávaná žltá hviezda nešťastia 5 prináša vážne nešťastia a nehody, ak tu máte hlavné dvere, spálňu alebo obývačku. Ideálne je vyhnúť sa používaniu miestnosti v tomto sektore, čo však nie je vždy reálne. Akákoľvek činnosť, či už v exteriéri alebo vo vnútri domu v severovýchodnom paláci povzbudí nepriaznivú energiu hviezdy 5. Ak ste si tu plánovali prestavbu, renováciu a nie je to nevyhnutné, vyhnite sa týmto činnostiam a udržiavajte tento priestor čo najtichší, bez hudby a hluku, bez veľkých aktivít. Ako môžete neutralizovať účinok tejto náročnej hviezdy? Ovládnite túto hviezdu kovom v zlatej farbe alebo vodným prvkom, nie však fontánou. Z kovových liekov tu môžete použiť zvonkohru so 6 rúrkami, 6 čínskych mincí, kovovú Wu Lou tekvicu, zvonček, kovovú misku. Vybrať si môžete rôzne druhy kovu, či je to zlato, striebro, mosadz, meď. Veľmi účinný je slaný liek, do misky dáte soľ a vodu, ktorú treba dopĺňať. Nádoba nemusí byť na viditeľnom mieste, len si ju dajte na také miesto, aby bol k nej prístup. Soľ bude kryštalizovať, buďte opatrní, aby ste si nepoškodili nábytok, bude vhodné, ak si misku položíte na podnos. Nesnažte sa misku čistiť, zlikvidujte ju celú. Soľ absorbuje veľa negatívnej energie a niekedy je nutné misku vymeniť po pár mesiacoch. Inak na konci obdobia podľa čínskeho kalendára, obvykle 4. februára. Dekorácie v severovýchodnom sektore použite v modrej, čiernej, bielej alebo sivej farbe, napríklad vankúše, textílie. Vyvarujte sa žltej a zemitým farbám, červenej farbe a ohňu, nezapaľujte tu sviečky. Ošetrenia feng šuej liekmi robte v rozumnej miere, nepoužite všetky spomenuté prostriedky, ale zvoľte si takú formu, ktorá vyhovuje vašim potrebám a vkusu. Zabezpečte si však včas ochranu, aby nešťastie nenavštívilo váš domov alebo rodinných príslušníkov.

Sever - lúpežná hviezda 7 - táto fialová hviezda prináša finančné straty, podvody, krádeže, keď sú tu hlavné dvere. Ak tu máte obývačku alebo posteľ, tiež môže ovplyvniť vašu kariéru. Prvok tejto hviezdy je kov, a prvok severnej oblasti je voda, čo je veľmi užitočné, lebo voda odčerpá energiu kovu, ale aj tak je dobré vyvinúť úsilie na vyrovnanie a kontrolu hviezdy 7 v roku 2016. Ochráňte okno v severnom sektore kruhovou nálepkou s motívom modrého slona alebo znakom ochrany, mandalou. Dekorujte tento priestor vo farbách prvku voda - modrou a čiernou, napríklad na vankúšoch, tienidlá, koberce, závesy. Soška nosorožca alebo slona v modrej farbe tu bude ako ochrana fungovať tiež. Vyhnite sa tu silným kovovým prvkom, zvonkohrám, bielej a sivej farbe a tiež predmetom so zemským prvkom - žltá farba, zemité, keramika, kamene, kryštály. V sektoroch s negatívnymi hviezdami je dobré zachovať pokoj a nerobiť rekonštrukcie.

Pozor si dajte hlavne od 4. februára do 4. marca a od 7. novembra do 6. decembra. V tomto období účinok nepriaznivých hviezd násobia aj mesačné lietajúce hviezdy, ktoré priletia do rovnakých sektorov ako sa usídlili pre rok 2016 ročné lietajúce hviezdy. Ak sa radi vyhnete nepríjemnostiam, poznačte si teraz do vášho kalendára alebo diára mesiace, kedy treba byť maximálne opatrní, aby ste sa vyhli včas vplyvu negatívnej energie hviezd.


Posilnenie priaznivých hviezd


Juhozápad - veľmi priaznivá hviezda 8 má vynikajúci potenciál prilákať šťastie a prosperitu. Usadila sa v sektore, ktorý patrí starším ženám, matkám a ľuďom, narodeným v znamení Opice a Kozy. Priaznivá hviezda 8 prináša veľa šťastia tým, ktorých dom čelí na juhozápad alebo tu máte hlavný vchod. Veľkým prínosom je, ak tu máte obývačku alebo spálňu. Zemský prvok juhozápadu znásobuje účinok hviezdy 8, ktorá má tiež zemský prvok. Vy môžete tento sektor podporiť, ak si sem dáte čínske mince, stromček hojnosti, trojnohú žabu, vázu bohatstva, no aj vaše finančné papiere.
Keď ste vyznávačom čínskej kultúry, dajte si do tohto sektoru sošku bohyne Vasudhara. Je to bohyňa s mnohými rukami pre hojnosť a bohatstvo. Farby a dekorácie, ktoré zodpovedajú prvku zem a oheň využite tento rok v tomto sektore. Sú to farby zemité, žlté a červené, kryštály, keramika, sviečky. Z kameňov si zvoľte citrín alebo pyrit, tieto sa spájajú s bohatstvom, tigrie oko má silný ochranný účinok zemskej energie a ametyst pre čistenie. Šťastie sa týka aj partnerských vzťahov, dajte si sem mandarínske kačičky. Presvedčte sa, či juhozápadný sektor vášho domova alebo kancelárie je čistý, svieži a energie sú tu šťastné a plynulé.

Dôležité upozornenie: zvyčajne sa odporúča sektory s priaznivými hviezdami udržiavať aktívne, ale preto, že v roku 2016 je na juhozápade v sektore Opice  tiež prítomnosť škodlivej energie veľkovojvodu Jupitera, Tai Sui, ktorý si nepraje byť rušený,  treba byť s aktivitami opatrní, hlavne ak tu máte vstupné dvere alebo kuchyňu. Neplánujte tento rok rekonštrukcie alebo búranie, búšenie a prerážanie steny, radšej si to odložte na budúci rok. Príliš sa neobávajte divokých nepriaznivých hviezd, avšak nepodceňte žltú 5 a čiernu 2 a nevyrušujte Veľkovojvodu. Pomenovanie negatívnych energií je iba personifikácia, ale zaslúžia si rovnakú pozornosť, akú by ste venovali zatváraniu okien pred príchodom búrky.

Juh - hviezda 6, ktorá prináša so sebou nebeské šťastie, hlavne ak tam máte hlavný vchod, obývačku alebo spálňu a napomáha kariérnemu úspechu. 6 čínskych mincí je typická podpora pre túto hviezdu, mince môžete položiť viditeľne alebo ich mať diskrétne v zásuvke, účinok bude rovnaký. Bielu kovovú hviezdu 6 podporte kovovými dekoráciami, môže to byť obraz v kovovom ráme, kde vystavíte obrázok ľudí, ktorých obdivujete alebo niečo, čo je spojené s vašou kariérou. Kov podporíme aj zemským prvkom. Vynikajúcim podporným prostriedkom je 6 kryštálov. Vyberte si akékoľvek kryštály, ktoré sa vám páčia, od malých až po klastre a geódy, zavesiť sem môžete aj kryštálovú zvonkohru.  Ale opäť však v tomto sektore buďte opatrní, lebo na juhu Traja zabijaci prinášajú tri druhy prekážok, hlavne ak vaše hlavné dvere smerujú na juh. Ak tu máte spálňu, obývačku alebo jedáleň, treba to ošetriť. Dobrou správou je, že ak ich nerušíte renováciou, veľkým hlukom, ničením pozemku, nerobíte rozsiahle záhradné práce a ani v ich blízkosti neorganizujete skúšky rockovej kapely, ich negatívny účinok nebude vyvolaný. Ochrániť sa pred nimi môžete kovovým prvkom, napríklad vo forme mýtických Čchi Lin figurín, ale nie zvonkohrou.

Juhovýchod - biela hviezda víťazstva 1 prináša so sebou víťazstvo a úspech. Ak tu máte hlavný vchod, spálňu, obývačku, buďte si istí, že váš úspech a šťastie bude veľmi silné, lebo účinok tejto priaznivej hviezdy je umocnený sektorom bohatstva a váš príjem sa bude zvyšovať. Posilnite tento sektor vodou a vodným prvkom - modrá a čierna farba, obrázok vody, akvárium. Dbajte na to, aby to bola v pohybe, nie stojatá voda. Fontánka je skvelý liek pre juhovýchod v roku 2016 pre posilnenie hosťujúcej hviezdy a rovnako zdravie a rodinnú harmóniu podporujúce energie. Dekorácie v tomto sektore pre podporu priaznivej energie hviezdy 1 môžu byť aj v kovových farbách v kombinácii s farbami prvku voda, čierna so striebornou, so zlatou, v bielej a sivej farbe. Najlepšie feng shui lieky pre túto oblasť Bagua v roku 2016 sú predmety so silnou, víťaznou, radostnou energiou. Obraz alebo soška koňa je klasický feng shui liek, ktorý tu môže dobre fungovať. Kovová tekvička Wu Lou je tu tiež prospešná alebo iné predmety oblých tvarov. Vyvarujte sa na juhovýchode vysokých rastlín alebo obrazom s výraznými detailmi zelených rastlín a predmetom, ktoré patria k prvku oheň. To sú červené sviečky, otvorený oheň, červená farba, tvary trojuholníka a špicaté tvary.

Západ - hviezda romantiky a múdrosti 4, vzdelania priletí na západ, je dobré, ak je tu detská izba, deti budú mať študijné úspechy v tomto roku. Ak tu máte hlavné dvere, obývačku, spálňu, budú prospievať vaše vzťahy. Slobodní, ale lásku hľadajúci, umiestnite si sem svoje zviera Broskyňového kvetu. Čo to je, ktoré zviera je vaše a kde ho máte dať, si povieme niekedy nabudúce. Ak chcete v tomto sektore aktivovať energie lásky, vyberte si 2 srdcia z ruženínu, symbol dvojitého šťastia alebo nejaké veci v páre. Nemusia byť identické, tak ako nie je rovnaký muž a žena, aj symboly môžu byť rozdielne, ale v páre. Dáte tak priestor partnerovi zostať sebou samým a nie si ho vytvárať na svoj obraz.  Hviezdu 4 podporíte jemným vodným prvkom, modrou a čiernou farbou alebo krásnym zrkadlom. Svieže zelené rastliny v západnej oblasti vášho domova sú tiež prospešné. Feng shui liekom tu môže byť 7 stupňová pagoda. Vyhnite sa kovovým farbám bielej, sivej, zlatej a striebornej, a celkovo predmetom z kovu. Ak uvažujete nad novou kariérou alebo chcete byť úspešní v štúdiu, uložte si sem vaše knihy a študijné materiály, týkajúce sa vášho odboru. Samozrejme, že prispejete k úspechu aj vlastnou usilovnosťou, lebo len uložené knihy v tomto sektore vám k zvládnutiu štúdia nestačia.

Východ - hviezda budúceho bohatstva 9 prinesie úspech v kariére aj budúcu prosperitu. Sem si umiestnite stromček šťastia, zlaté hory, 9 drakov, čínske mince v počte 9, žabu hojnosti, 9 sviečok. Buďte kreatívni. Musím vám však pripomenúť, že nedávajte si do sektorov všetky spomenuté predmety, ale vyberte si z odporúčaných ten, ktorý je vám príjemný, a ktorý vy budete vnímať ako symbol ochrany alebo podpory. Hviezdu 9 na východe podporíte aj samotným prvkom východu - drevom. Sem patrí farba zelená, zdravé kvety, ideálne bambus s 9 stonkami. Hviezda 9 nesie v sebe prvok ohňa, preto sem môžete dať aj jemné dekorácie v červenej farbe, farebné ilustrácie, obrazy s kvitnúcimi kvetmi. Pozor však v mesiaci jún a september, kedy sa pripojí k ročnej hviezde 9 mesačná obávaná hviezda 5 a 2, ktorých účinok hviezda 9 s jej ohnivým prvkom aktivuje. Ak tu máte pracovňu, kanceláriu, nerozhodujte sa tu v tomto období o dôležitých veciach, lebo nemusia dopadnúť úspešne.


 


 

Obrázok používateľa Hlavný administrátor
Autor článku: Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Feng shui je aj štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade. Len inak pomenované. Je ukryté v harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne. Využite moje služby pre Feng shui poradenstvo.

Telegram   Facebook

Komentáre

Dobry den, na zapade mam cast obyvacky s oknom, vhodny kvet tucnolist a v akom farebnom kvetinaci? Dakujem

Ďakujem Vám za otázku. Ak riešite vylepšenie západnej časti Vášho domova s ročnou lietajúcou hviezdou, romantickou 4, kvet si dajte do zeleného, tmavomodrého alebo čierneho ozdobného kvetináča. Pokiaľ sa Vám do interiéru hodí farba tyrkysová a je to Vaša oblúbená farba, kvetináč môže byť aj v tejto farbe. Pekný deň. Oľga

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, či je možné na určenie svetových strán používať aj klasický kompas.
Ďakujem veľmi pekne

Pekný deň aj Vám, ďakujem za otázku. Klasický kompas alebo buzolu je možné používať aj vo feng shui. Čínsky kompas Lopan tiež obsahuje v strede obyčajný kompas, len na štvorcovej základni je okolo množstvo informácií, ktoré sú užitočné pri výpočtoch feng shui. Oľga

Pre upresnenie by som chcela doplniť predošlú otázku. Aj svetové strany sú na kompasoch identické? Pred časom som sa v literatúre o feng shui dočítala, že sever na kompase nie je identický so severom, ale naopak, s juhom. Je to pre mňa metúce :)

Možno ste sa dočítali to, že na čínskych lopanoch strelka ukazuje na juh, nie ako na turistických kompasoch alebo buzolách, kde červený znak, šípka, smerujú na sever. Inak sever je vždy na severe. Lo shu štvorec sa vždy tiež kreslí tak, že juh je hore a sever dole. Naopak, ako sú všetky mapy. Starodávne učenie asi vychádzalo z toho, že vlastne na južnej pologuli je severný magnetický pól a na severnej je južný magnetický pól. Dnes je to učivo na základnej škole, ale priznám sa, že aj ja mňa to prekvapilo. Viac o póloch na wikipédii. Záver je taký, že sever je tam, kde ukazuje Váš kompas. Pekný deň. Oľga

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • E-mailové adresy budú chránené proti spamerom.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov