Feng shui Vianoce 2016

Nachádzate sa tu

Vianoce 2016

Ani sme sa nenazdali a je tu posledný predvianočný týždeň. Možno už máte všetky darčeky dobre schované alebo ste si zháňanie darčekov opäť nechali na poslednú chvíľu.
V každom prípade nám zostávajú posledné dni na obstaranie a výzdobu vianočného stromčeka. Podobne ako pred rokom, vám ponúknem možnosti na umiestnenie vianočného stromčeka a jeho výzdobu podľa princípov feng shui, aby ste prežili šťastné a veselé Vianoce so svojou rodinou aj v tomto roku.

Juhovýchod a východ domu, bytu alebo miestnosti je vhodný na umiestnenie najmä živého stromčeka.  Prvok východu je „veľké drevo“, preto sem dajte váš stromček, ak je vyšší ako 1,5 m. V juhovýchodnej časti  bude vhodný stromček menší. Dekorovať ho môžete starodávnymi ozdobami, ktoré ste zdedili po rodičoch alebo ste si také zohnali. Farebné ladenie stromčeka na juhu a juhovýchode je do modrej a zlatej, ak máte radi fialovú, tu ju môžete tiež použiť. Nakoniec na stromček povešajte rôzne pozlátka a nezabudnite na čerstvé imelo. Je to „živé“ drevo, ktoré dodá i umelému stromčeku energiu. Prispôsobte tomuto sektoru aj darčekový papier a mašle. Vyberte si modrý alebo zelený papier, ktorý ozdobte kúskom živej čečiny.

Stromček v južnej časti vašej obývačky dekorujte v červených a ružových farbách, ktoré spolu so zelenou farbou stromčeka a červenými prvkami vhodne podporia sektor slávy a naplnenia. Nezabudnite na zlaté doplnky, špicaté tvary. K juhu patria aj exotické ozdoby a veľa blikajúcich svetielok. Ak ste umelecky ladení, miniatúry hudobných nástrojov si môžete zavesiť na stromček v tejto južnej časti miestnosti. Balíček v červenom papieri so zlatou stuhou vynikne pod takýmto stromčekom.

Ak si dáte vianočný stromček na západ alebo severozápad, tu podporte sektory kovovými prvkami. Západný sektor radosti, kreativity a detí je vhodné miesto pre vianočný stromček, ktorý je ozdobený detskými motívmi a hračkami. Keď už nemáte malé deti, ozdobte stromček bielymi, zlatými a striebornými ozdobami. Kovu patrí guľatý tvar, preto sa sem sa hodia tradičné vianočné gule. Ozdobami alebo svetlami v tvare hviezd a anjelikmi doplňte podľa feng shui dekorácie vášho vianočného stromčeka v severozápadnej časti. Samozrejmosťou pod týmto stromčekom budú darčeky zabalené v zlatom a striebornom papieri.

Pre tých, ktorí svoj stromček s obľubou dekorujú v modro-striebornej kombinácii alebo netradičnej čiernej a bielej, je vhodné miesto pre vianočný stromček v severnej časti izby. Doplňte ho bielym svetlom.

Toto boli vhodné miesta pre vianočný stromček podľa feng shui prvkov a energií v roku 2016. Menej vhodné miesta sú severovýchod, juhozápad a stred Vašej izby. Všetky tieto sektory majú zemský charakter, preto stromček môže byť ozdobený farebnými svetlami a červenými ozdobami a rozprávkovými vílami. Ozdoby na stromčeku pre podporu zeme sú vhodné z porcelánu a keramiky.  Darčekový papier by mal byť tiež červený. Prítomnosť nepriaznivých hviezd a ich aktivácia však ohrozuje rodinnú pohodu a zdravie, preto ak môžete, dajte si svoj vianočný stromček do iných kútov vašej izby.

Nezabudnite do svojho domova vniesť príjemné vône, čerstvý vzduch, teplo a svetlo sviečok.  Vôňa ihličia zo živého stromčeka , svietnikov, alebo éterické oleje s vôňou ihličnatých drevín určite prispejú k nezabudnuteľnej atmosfére Vianoc celej vašej rodine. Vianoce sú sviatky pokoja a radosti, nepokazte si ich zháňaním častokrát zbytočných darčekov. Čas adventu môžete tráviť aj milými stretnutiami s priateľmi, spoločným pečením sladkých dobrôt, hrami, prípravou ručne vyrobených darčekov. Vytvorte si harmonické prostredie, ale neprepadnite honbe za dokonalosťou katalógových obrázkov, pretože nielen Vianoce, ale aj celý život je predovšetkým o ľuďoch, a nie o veciach.

Priatelia, prajem vám šťastné a veselé Vianoce a  veľa zdravia, úspechov a spokojnosti do nového roka 2017!

Obrázok používateľa Hlavný administrátor
Autor článku: Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Feng shui je aj štýl života a či mu človek verí alebo nie, je všade. Len inak pomenované. Je ukryté v harmónii bývania, rovnováhe, energii, alebo dizajne. Využite moje služby pre Feng shui poradenstvo.

Telegram   Facebook

Komentáre

Ďakujeme za cenné rady..želáme všetko dobré..nech sa vám darí

Katarínka, ďakujem a pozdravujem

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • E-mailové adresy budú chránené proti spamerom.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov