Feng shui 2021

Nachádzate sa tu

 • Kde dať vianočný stromček feng shui
  Publikované: 4. december 2021
  Kde postaviť vianočný stromček je každý rok téma, ktorá zaujíma priaznivcov Feng Shui. Do akej farby ho ladiť, či má byť malý alebo veľký...? Odpoveď je veľmi jednoduchá - vianočný stromček umiestnite tam, kde vám to najviac vyhovuje. Teda kam len chcete! Oveľa dôležitejšie je, kde zapálite SVIEČKY.
 • Publikované: 13. jún 2021
  Mesačné Lietajúce hviezdy v sektoroch sa kombinujú s ročnými lietajúcimi hviezdami. Môže sa preto stať, že sektor v priestore, ktorý je dlhodobo priaznivý, sa účinkom mesačnej hviezdy poškodí. Alebo naopak. (Ľavá ročná/pravá mesačná). V júni sú dva nebezpečné sektory – JV a Juh, kde by malo byť TICHO a POKOJ.
 • Feng Shui upratovanie
  Publikované: 24. marec 2021
  Zase to upratovanie. Zdá sa vám, že upratujete stále a stále, ste ako vo večne točiacom sa kolotoči, ktorý sa nedá zastaviť? Deti majú kopu hračiek, s ktorými sa nehrajú a akonáhle sa rozhodnete s tým niečo urobiť, si práve tie hračky všimnú a nechcú o ne prísť. Nemáte to tak náhodou aj vy? Veľa vecí uchovávate, lebo vás k nim viažu spomienky, a je ich tým viac, čím viac rokov máte. Vytvárate si s nimi vzťah, ktorý môže vyústiť do lipnutia. Upracte si svoje veci, obnovte svoju energiu i energie vo vašom dome. 1. krok V prvom rade by ste mali vedieť, čo naozaj potrebujete. Preto si urobte zoznam všetkých potrebných vecí. Začnite vlastnou mysľou a motivujte sa vizualizáciou svojho domova s čerstvou energiou, ktorá je čistá, jasná a priaznivá. Urobte si časový plán. Rozhodnite sa, či to urobíte za jeden víkend alebo vám to má trvať dlhšie. Nenechajte si však upratovanie dlhšie ako na štyri týždne, ktoré si môžete vyhradiť na rôzne miestnosti.
 • Rok kovového Byvola 2021
  Publikované: 22. február 2021
  Každý rok sa menia Feng shui  energie v jednotlivých sektoroch našich domov, bytov, ale i v priestoroch pracoviska. Prvoradé je potlačiť vplyv negatívnych hviezd, o ktorých ste sa dočítali v predchádzajúcom príspevku. Viete, kde sídli negatívna alebo dokonca deštruktívna energia obávanej hviezdy "žltej 5", ktorej je dobré sa vyhnúť.    Pravdepodobne najdôležitejším krokom k tomu, aby Feng Shui pracovalo pre vás, NIE sú v skutočnosti samotné Lietajúce hviezdy. Ide skôr o identifikáciu vlastných cieľov. Iba vtedy, keď máte jasne stanovený cieľ, môžete zamerať energiu a preniesť svoj zámer do reality. Na základe vášho cieľa do roku 2021 aktivujte sektory. Spôsob, ako ich aktivovať, je vykonať viac aktivít v samotnom sektore. Napríklad: robte svoju prácu v tejto oblasti, telefonujte, čokoľvek AKTÍVNE, čo vás môže posunúť o krok bližšie k vašim cieľom.
 • Rok kovového Byvola 2021
  Publikované: 3. február 2021
  3. februára 2021 sa podľa čínskeho solárneho kalendára zmení ročná energia a príde rok Kovového Byvola.  V Číne sa Nový rok oslavuje12. februára 2021, pretože deň tejto slávnosti sa počíta podľa lunárneho kalendára, teda podľa fázy 2. novu Mesiaca po zimnom slnovrate.   Slnečný kalendár je založený na pohybe planét a používa sa pri Feng shui predpovediach, praktikách, obradoch a rituáloch. Podľa tohto kalendára dôjde k zmene ročných energií 3. februára 2021 na celej planéte súčasne (23:01 pekinského času). Ročné energie sa nazývajú Lietajúce hviezdy, pretože sa neustále pohybujú, akoby lietali z miesta na miesto. Každý rok sú usídlené v inej časti domu a jeho obyvateľom prinesú šťastie, prosperitu alebo problémy a choroby.

Pridajte sa k nám

Pridajte sa k nám na Telegram, alebo na Facebooku, kde uverejňujem praktické návody a tipy pre vylepšenie Feng šuej Vašich priestorov. Pridať sa môžete kliknutím na tlačidlá:

Telegram   Facebook

Ďakujem pekne.

Oľga Szabová - Odborná Feng shui poradkyňa

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov