Feng shui bývanie

Nachádzate sa tu

 • Zatmenie Slnka 2020
  Publikované: 13. december 2020
  14. decembra 2020 nastane ÚPLNÉ ZATMENIE SLNKA na nebeskej osi medzi znamením TIGRA a OPICE. Viditeľné bude v južnej Amerike, Chile, Argentíne. U nás nebude viditeľné, ale tento jav ovplyvní celú Zem! V mnohých starodávnych kultúrach sa takýto deň považovalo za zlé znamenie. Spájalo sa s mýtami a poverami, a často vyvolávalo strach, ale aj zvedavosť.
 • feng shui bohatstvo
  Publikované: 14. september 2020
  Je mnoho metód na aktiváciu bohatstva podľa feng shui. Možnože už viete, že silným aktivátorom je voda v jej fyzickej podobe. Voda by mala byť v pohybe, žiadna stojatá, kalná alebo špinavá voda nevytvára pozitívnu Qi. Umiestňovanie rôznych predmetov na podporu bohatstva má len symbolickú hodnotu. Keď viete, kde má váš dom sektor bohatstva, môžete si tam dať trojnohú žabu s mincami, vázu bohatstva alebo trezor. Len tieto symboly vám však bohatstvo neprinesú. Zložitejšie je už vytvorenie umelých vodných prvkov v okolí domu alebo správny smer vodného toku v blízkosti domu. Podľa vašej tabuľky osudu - BaZi (v preklade osem stĺpcov), existuje ďalšia metóda na určenie osobného prvku bohatstva. 10 prvkov v tabuľke je známych ako 10 bohov, dva z nich predstavujú bohatstvo alebo  dva druhy šťastia bohatstva.
 • Publikované: 7. apríl 2020
  Váš matrac počas noci naberá veľa jinovej energie, preto je prospešné, aby ste svoj matrac občas vystavili slenčným lúčom. Tento rituál vedie k dokonalému dobitiu postele, na ktorej spíte a kvalita spánku počas niekoľkých hodín má výrazný vplyv na naše zdravie a tým aj na starnutie. Z týchto dôvodov je potrebné matrace pravidelne doplniť najleším zdrojom jangovej energie, ktorým je slnko.
 • Feng shui lietajúce hviezdy
  Publikované: 8. január 2020
  Posledný mesiac roka zemského Prasaťa 2019 sa prelína do roku 2020 a potrvá do 4. februára. Čo môžete očakávať a aké sú  trendy lietajúcich hviezd pre jednotlivé znamenia čínskeho zverokruhu v mesiaci ohnivého Byvola? Čítajte ďalej a nájdite si, pod akým vplyvom bude vaše znamenie v januári.
 • Vianočný stromček podľa feng shui
  Publikované: 18. december 2019
  Ozdobený vianočný stromček je symbolom Vianoc. Je to novodobá forma prastarého ľudského symbolu života a prosperity. Okrem tradičného betlehemu z dreva, keramiky, alebo papiera, s jezuliatkom, pastiermi a ovečkami v maštali, sa pod stromček od 20. storočia dávajú aj darčeky. Nie je to tak dávno, čo sa stromčeky ozdobovali až na Štedrý večer. Pravdepodobne už máte vianočný stromček nachystaný, možnože už aj ozdobený, mali by ste vedieť, že podľa Feng shui by mal byť tento symbol Vianoc na správnom mieste vo vašom dome. Nie je potrebné vyhľadať odporúčaný sektor v rámci celého domu/bytu, lebo práve tam by ste mohli mať napríklad komoru, kúpeľnu... Stačí, ak nájdete to miesto vo vašej obývačke alebo hale.      
 • upratovanie podľa feng shui
  Publikované: 11. december 2019
  Možno si neuvedomujete, že staré haraburdie priťahuje veľa negatívnej energie. Ak chcete prilákať niečo nové, musíte urobiť nejakú očistu. Nezapĺňajte  svoj dom zbytočnými predmetmi, pravidelne upratujte a nemilosrdne sa zbavte všetkého starého a nepoužiteľného. Neskladujte veci v skriniach, ktoré už dávno nenosíte a nepoužívate. Keď darujete alebo vyhodíte staré oblečenie, uvoľníte priestor životodarnej energii a odstránite prekážky vo vašom živote. Feng shui napokon učí, že všetko so všetkým súvisí a je vzájomne prepojené.
 • Feng shui lietajúce hviezdy
  Publikované: 8. november 2019
  Slaný liek vo Feng shui je populárna liečba, ktorá pomáha neutralizovať možné negatívne ročné a mesačné vplyvy nepriaznivej hviezdy v každom dome alebo v kancelárii. Liečba sa tradične používa pre feng shui hviezdy 2 a 5, ktoré majú silnú zemské energiu, alebo ich kombináciu. Účinky týchto hviezd oslabujeme kovom, napríklad zvonkohrou so 6 dutými kovovými rúrkami, tekvičkou Wu Lou z kovu, rôznymi kovovými misami, alebo môžete použiť starožitný mažiar. Na ochranu nepoužívajte nerezové predmety. Preto je vhodné doplniť slaný liek aj kovovým liekom.    
 • Okná podľa feng šuej
  Publikované: 26. jún 2019
  Domy, ktoré majú viac okien ako dverí "vidia". Takéto domy dostávajú viac energie. Tie, ktoré majú viacej dverí než okien, "počujú a rozprávajú". V takomto dome môžete mať pocit, že vydávate príliš veľa energie. Aký dopad to môže mať na náš život? Dom, ktorý pozerá - pozoruje, bez toho, aby zasiahol. Robí to dovtedy, kým nestratí trpezlivosť. Vtedy nastane problém, ktorý treba akútne riešiť. Keď má dom viacej dverí, "kecá" vám do života. Nenachádzate pokoj, zhoršuje sa sústredenie, lebo sa objavujú stále nové, i keď malicherné problémy, stále treba niečo riešiť. Preto je dobré, keď sa dvere príliš v dome alebo v byte nezvýrazňujú. Zvýraznené dvere vás akoby "lákajú" k odchodu, máte pocit, že musíte odísť. Nehovoríme však o hlavných vstupných dverách. Tie majú byť PRIMERANÉ k veľkosti domu, či bytu. 
 • Svadba podľa feng shui
  Publikované: 14. máj 2019
  Svadobný deň je významným okamžikom v živote ľudí bez ohľadu na vek. Výber vhodného dátumu je dôležitejší, ako si mnohí uvedomujú. Nie je to len voľba podľa ročného obdobia, či je zima a či máj, ale zamerať by ste sa mali na vyhľadanie vhodného dátumu podľa čínskej metafyziky, alebo ak chcete podľa čínskeho umenia Feng shui. Ak si vyberiete zlý deň z energetického hľadiska, vaše manželstvo bude vystavené kompromisom hladkého a dlhodobého vzťahu. Pravdepodobne nikto nevstupuje do manželstva s tým, že bude očakávať rozvod. Takže vás určite zaujíma, keď ste sa rozhodli vstúpiť do manželského prístavu, ktorý deň je najlepší?
 • Feng shui domu
  Publikované: 22. marec 2019
  Feng shui umožňuje človeku, aby sa aktívne podieľal na harmonizácii svojho domova, a v neposlednom rade i na formovaní svojho osudu. Populárny prístup k aplikovaniu čínskeho umenia Feng shui (vyslov feng šuéj) je u mnohých poradcov zameraný na skrášľovaní interiéru klientov rôznymi symbolickými dekoratívnymi predmetmi a k zisku z ich predaja. To však má malý vplyv na skutočné Feng šuej domova. Takéto objekty sú skôr zamerané na psychologický aspekt obyvateľov domu, aby mali pozitívne presvedčenie a optimistický pohľad na svoj život a ambície. V skutočnosti vo Feng shui ide o to, aké je vnútorné usporiadanie podľa energie lietajúcich hviezd a formácia okolitého prostredia domu, ktoré ovplyvňujú Feng shui domu. Tak, ako človek ovplyvňuje svoje životné prostredie, životné prostredie ovplyvňuje človeka. "Pretože to, čo je vo vás, je i okolo vás. A to, čo je okolo vás, sa odráža do vášho života."    

Stránky

Urobte si Feng šuej
vo vašej obývačke

Urobte si Feng šuej vo vaše obývačke pomocou 5-tich jednoduchých krokov. Zadajte váš e-mail pre presný postup...


Ochrana osobných údajov